Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye Kömür İşletmeleri’nden Deprem Sonrası Kurtarma Çalışmaları

Türkiye Kömür İşletmeleri’nden Deprem Sonrası Kurtarma Çalışmaları

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

TKİ Genel Müdürü Abdullah Çiftçi: “Tahlisiyecilerimiz Her Daim Hazır”

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Kurumu Genel Müdürü Abdullah Çiftçi, Kahramanmaraş merkezli depremlerde madencilerin sahada olduğunu belirterek, toplam 3 bin 216 kişilik kurtarma ekibi ile afet bölgelerinde vatandaşların yanında olduklarını ve 251 kişiyi sağ kurtardıklarını aktardı.

Acil Durum Yönetimi ve Güvenlik Önlemleri

Çiftçi, deprem döneminde kullanılan domuz damı tekniğinin maden ocaklarında sıklıkla uygulandığını belirtirken, tahlisiyeci personel sayısını 2023’te 92’ye çıkardıklarını ve bu ekiplerin her daim hazır olduklarını vurguladı. Geçen yıl 51 “maden iş yerlerinde acil durum tatbikatı” gerçekleştirdiklerini ifade eden Çiftçi, çalışanların güvenliğinin öncelikleri olduğunu ve iş kazalarını minimum seviyeye indirmek için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

İnsan Odaklı Çalışma Anlayışı

Çiftçi, TKİ olarak insan hayatının her şeyden kıymetli olduğunu vurgulayarak, iş sağlığı ve güvenliğine verdikleri önemin altını çizdi. Çalışma koşullarını iyileştirmek ve çalışanların motivasyonunu artırmak için yapılan eğitimlerin önemine değinen Çiftçi, madenlerde çalışanların stres ve kaygılarını azaltmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir