Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye Genel Kurulunda TSK Personel Kanunu Değişikliği Görüşülecek

Türkiye Genel Kurulunda TSK Personel Kanunu Değişikliği Görüşülecek

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 3 dk okuma süresi
0

TSK ile İlişiği Kesilecek Uzman Erbaşlar Belirlenecek

Türkiye Genel Kurulu, 11 Haziran Salı gününden itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni görüşmeye devam edecek. Teklife göre, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olan, bu örgütlere yardım eden veya kamu kaynaklarını kullanan uzman erbaşların sözleşmeleri feshedilerek TSK ile ilişiği kesilecek.

Yeni Düzenlemelerle İlgili Detaylar Açıklandı

– Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak sınavlarla ilgili duyurular, başvurular ve sınav sonuçları adaylara bakanlık internet sitesinden duyurulacak.
– Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne artık şehitlerin anne ve babaları da üye olabilecek.
– Sözleşmeli erbaş ve erler, mesai sonunda subay ve astsubay servislerini kullanarak görev yerlerinden ayrılabilecek.

Emekli Personele Yeni Ayrıcalıklar Getirilecek

1999 yılı sonrası sigortalanan ve 2018 yılı sonrası Yüksek Askeri Şura kararı ile emekliye ayrılan personele, kadro durumundan bağımsız olarak 25 hizmet yılını doldurduklarında emekli aylığı bağlanacak.

Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlıklarında Görevli Personel İçin Artırmalı Ödemeler

– Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlıklarında görevli sözleşmeli erbaş ve erlere yapmakta oldukları iş güçlüğü ve iş riski nedeniyle aylık ücretlerinde %5 artırım yapılacak.

TBMM İhtisas Komisyonları Toplanacak

Ayrıca, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İhtisas Komisyonları toplanacak ve gündem konuları ele alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verecek.

AK Parti’nin Yeni Teklifleri Meclis Gündemine Gelecek

AK Parti milletvekilleri tarafından hazırlanan Öğretmenlik Mesleği ve Milli Eğitim Akademisi Kanunu Teklifi ile yargı alanında düzenlemeler içeren “9. Yargı Paketi” adıyla bilinen teklif, Meclis Başkanlığı’na sunulacak. Salı ve çarşamba günleri siyasi partilerin grup toplantıları da Meclis’te gerçekleşecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir