Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türk Veteriner Hekimleri Hayvanları Korumak İçin Yangın Bölgesinde

Türk Veteriner Hekimleri Hayvanları Korumak İçin Yangın Bölgesinde

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Türk Veteriner Hekimleri Yangın Bölgesinde Çalışıyor

Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Diyarbakır Veteriner Hekimler Odası ve Mardin Hekimler Odası’nın oda başkanları, gönüllü veteriner hekim ve veteriner sağlık teknikerleriyle birlikte yangın sahasında çalışma yürütüyor. Çalışmalar, Dicle Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ve il tarım ve orman müdürlükleriyle birlikte sürdürülüyor.

500 Hayvan Hayatını Kaybetti

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nden yapılan açıklamada, yangın bölgesinde koyunlar ağırlıkta olmak üzere 500 civarında hayvanın hayatını kaybettiği belirtildi. Ayrıca, çok sayıda hayvanın da yaralı olduğu ifade edildi.

Yaralı Hayvanlar İçin Yapılması Gerekenler

Yangın bölgesinde yaralı bulunan hayvanlar için yapılması gerekenler açıklamada şu şekilde sıralandı: Hayvanlar sıcak bir bölgeye alınmalı, vücut ısısı düşeceği için 25-26 derecede kalmalı, yanık bölgesi ılık su ile yıkanmalı ve hayvanın hareketi kısıtlanmalı. Ayrıca, en hızlı şekilde veteriner hekime ulaştırılmalıdır.

Gönüllü Veteriner Hekimler Sahada

Diyarbakır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muhammed Ali Süleymanoğlu, yangın bölgesinde bulunan 50 gönüllü veteriner hekimle yaralı hayvanlara müdahale ettiklerini belirtti. Ağır durumda olan hayvanlar kesime sevk edilirken, hafif yaralı hayvanların tedavisine devam edileceği aktarıldı. Süleymanoğlu, yardım ekiplerinin gelmesini beklemenin önemine vurgu yaparak, hayvanların canına zarar veren müdahalelerden kaçınılması gerektiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir