Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Sosyal Medyada Hakaret Eden 1500 Kişiye Dava Açtı

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Sosyal Medyada Hakaret Eden 1500 Kişiye Dava Açtı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Bülent Uygun’un Kararlı Tavrı

Süper Lig takımlarından Sivasspor’un teknik direktörü Bülent Uygun, kendisi ve ailesine sosyal medyada hakaret eden yaklaşık 1500 kişiye dava açtı. Uygun, sosyal medyada yapılan küfür ve hakaretlere sessiz kalmayacağını belirterek, “Küfür ediyorsan zaten o karakterde ve karaktersizlikte oluyorsun. Dolayısıyla sana söylenecek bir söz kalmıyor.” ifadelerini kullandı.

Hukuki Süreç ve Tazminatlar

Bülent Uygun, kendisi ve ailesine yönelik sosyal medyada yapılan suç unsuru taşıyan paylaşımlar hakkında hukuki süreç başlattığını ve yaklaşık 1500 kişiyi dava ettiğini belirtti. Uygun, davalardan elde ettiği geliri Çocuk Esirgeme Kurumu, Kimsesizler Yurdu ve sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için ilgili kurumlara bağışladığını açıkladı. Kazanılan her dava sonucunda yüksek tazminatlar ödendiğini belirtti.

Kararlılık ve Bağışlar

Uygun, çocuklarına, namuslarına ve ailelerine hakaret eden kişilere karşı dava açmaya devam edeceğini vurgulayarak, yeni açacağı maddi tazminat davalarındaki tutarların arttırılması yönünde avukatlarına talimat verdiğini ifade etti. Sporun sevgi, saygı ve kardeşlik olduğunu vurgulayan Uygun, hiç kimsenin bir başkasına hakaret etme hakkına sahip olmadığını dile getirdi.

Bülent Uygun ayrıca, antrenman bilimi üzerine kitap yazan bir teknik direktör olduğunu ve buradan elde ettiği geliri şehit ve gazi çocuklarının eğitimine bağışladığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir