Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. SGK Kadın İstihdamını Artırmak İçin Yeni Projeyi Başlattı

SGK Kadın İstihdamını Artırmak İçin Yeni Projeyi Başlattı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kadınların İstihdamını Ön Plana Çıkardı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kadın istihdamının artırılmasının Bakanlıklarının öncelikleri arasında olduğunu belirtti. Işıkhan, kadınların iş gücüne katılması yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini ve kadın istihdamını artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

SGK, Kadınların İstihdamını Destekleyecek Yeni Projesini Duyurdu

Bakan Işıkhan, SGK’nin AB’nin desteğiyle hayata geçirdiği “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi”ne (EDU-CARE II) başvurularının başladığını duyurdu. Proje kapsamında toplam 7 bin kadının kayıtlı istihdamı 12 ay boyunca desteklenecek. Ankara, İzmir ve İstanbul’da başvuran annelerin çocukları için çalıştırdıkları bakıcılar için teşvik ödemesi yapılacak.

Projeyle aylık her bir çalışan anne için 11 bin 400 lira destek sağlanacak ve toplamda sigortalı annelere 13 bin euro destek aktarılacak. Projeyle ilgili teknik altyapıyı planlayan SGK, başvuru sayısının 15 bin 166 kişiye ulaştığını belirtti. Kayıtlar temmuz ayına kadar devam edecek ve ağustos ayında annelere destek ödemeleri başlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir