Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Senato Dems: ‘Büyük’ ​​vergi mükellefi mahremiyeti ihlalinin soruşturmaya ihtiyacı var

Senato Dems: ‘Büyük’ ​​vergi mükellefi mahremiyeti ihlalinin soruşturmaya ihtiyacı var

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Hassas veriler, ödenmesi gereken federal vergiler, dosyalama durumu ve bakmakla yükümlü olunan kişilerin adları gibi bilgileri içeriyordu. Meta, milletvekillerine vergi hazırlama hizmetlerinden elde edilen verileri hedefli reklamlar için ve ayrıca kendi AI algoritmasını eğitmek için kullandığını söyledi.

Milletvekillerinin soruşturması, teknoloji haber kuruluşu The Markup tarafından Kasım 2022’de yayınlanan ve konuya ilk kez ışık tutan bir rapora dayanıyor. Şirketler o zamandan beri izleme yazılımını durdurduklarını söylediler.

Suçlamalar, Demokratların gelecek yıl bazı kişilerin şirketleri baypas etmelerine ve beyannamelerini çevrimiçi olarak doğrudan kuruma ücretsiz olarak vermelerine izin verecek bir pilot program oluşturmaya yönelik bir IRS planı konusunda vergi hazırlığı endüstrisiyle savaşırken geldi.

Bir sözcü, “H&R Block, müşterilerimizin gizliliğini korumayı çok ciddiye alıyor ve pikseller aracılığıyla bilgi paylaşımını önlemek için adımlar attık” dedi.

Adalet Bakanlığı’na ek olarak, Warren ve meslektaşları, IRS’yi, kurumun genel müfettişini ve Federal Ticaret Komisyonu’nu konuyu araştırmaya ve “yasayı ihlal eden herhangi bir şirket veya kişiyi kovuşturmaya” çağırdı.

“Yasaya göre, ‘vergi beyannamesi hazırlayan kişi, vergi mükellefinden yazılı onay almadan önce vergi mükellefinin vergi beyannamesi bilgilerini ifşa edemez veya kullanamaz’ – ve Meta’ya teslim edilen bilgilere gelince bunu yapmadılar. ve Google, ”dedi rapor.

Alfred Ng bu rapora katkıda bulunmuştur. Bu raporlama ilk olarak POLITICO Pro’nun Sabah Vergisi haber bülteni.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir