Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sağlıklı Kilo Kaybettiren Diyet Programları

Sağlıklı Kilo Kaybettiren Diyet Programları

admin admin - - 7 dk okuma süresi
0

 

Hayatınız boyunca farklı diyetler denemiş olabilirsiniz. Günümüzde internet yoluyla ya da kulaktan kulağa dolaşan diyet listeleri birçok kişinin yetersiz beslenmesine neden oluyor. Zaman zaman popülerleşen diyetleri deneyen birçok kişi bir anda bütün kilolarını kaybedeceğini düşünüyor. Oysaki sağlıklı, fit ve ideal kiloda olmak için yetersiz beslenmek en yanlış yoldur. Yedikleriniz hayatınızı doğrudan etkiler. Vücudunuzun günlük olarak ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamazsanız bağışıklığınız düşer, hastalıklara yakalanma riskiniz artar, mutsuz bir ruh haline bürünürsünüz. Bütün bunlar kilo vermenizi sağlamaz. Aksine vermeyi düşündüğünüz kiloların fazlasını aldığınızı fark edersiniz.

Diyet Programları ve Diyet Listeleri

Bu sebeple birçok beslenme uzmanı ve diyetisyenin de dediği gibi sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için sağlıklı diyet programlarını tercih etmek önem taşır. Sağlığınızı kaybetmeden zayıflamak için doğru diyet programını uygulamakta fayda vardır. Diyet programlarını tercih etmenizin sebebi yalnızca tartıda kilo kaybetmek olmamalıdır. Bunun yerine fiziksel olarak zinde, hafif, ince hissetmek ve ruhen de kendinizi mutlu hissetmek önem taşımalıdır. İşte doğru bir diyet programını tercih ettiğinizde bunlar bir bütün halinde size ulaşır.  Peki hangi diyet listesi ile sağlıklı ve hızlı kilo verebilirsiniz?

Aristo Diyeti ile İlk Ay Kilonuzun %10’u Gider!

Aristo diyeti, sağlıklı bir şekilde ideal kilonuza ulaşabilmeniz için tercih edebileceğiniz en sağlıklı diyet programlarından biridir. Dr. Gönül Ateşsaçan tarafından bulunan Aristo diyeti bitkisel bazlı beslenmeye dayanan sağlıklı bir yaşam programıdır.

Aristo diyetine başlayan bir kişi ilk ay kilosunun %10’unu zorlanmadan verir. Detayları Dr. Gönül Ateşsaçan’ın yazdığı “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabında bulabilirsiniz.

Kısa süreli bir diyet programı değildir. boyunca devam ettireceğiniz sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanır. Hızlı ve kalıcı kilo vermek için Aristo diyeti son derece etkilidir. Aristo diyeti yapmaya başladığınızda vücudunuzdaki değişimi hissetmeye başlarsınız. Daha hafif, ince, zinde ve huzurlu hissetmek için bitkisel bazlı beslenmeyi temel alan Aristo Diyeti ile yola çıkabilirsiniz. Aristo diyeti, aslında hayatınızı değiştirmek için atacağınız en önemli adımdır. Bu diyeti yapmaya başladığınızda yalnızca beslenme düzeniniz değil hayatı yaşama tarzınız da değişir. Daha ince ve hafif hissetmeye başladığınızda yaşamınızın her alanında başarılı ve mutlu olmaya başlarsınız.

Aristo diyeti, bitkisel bazlı beslenmeyi amaçlayan bir diyet programıdır. Bitkisel bazlı beslenme dendiğinde hayvansal gıdaların mümkün olduğunca az tüketilmesi anlamı çıkarılmalıdır. Taze sebze ve meyveler, kuru bakliyatlar, tahıllar, kuru yemişler ve bitki çayları gibi hem doyurucu hem besleyici hem de çok leziz malzemelerle harika öğünler hazırlamak mümkündür. İşte Aristo diyeti yaparken aç kalmamanın altında bu sır yatar. Bu diyet listesine göre hazırladığınız tabaklar hem karnınızı hem de gözünüzü doyurur. Aç kalmadan ya da lezzetlerden mahrum kaldığınızı düşünmeden mutlu bir şekilde diyet yapabilirsiniz. Eğer bu zamana kadar diyet yaparken hep mutsuz olduysanız belki de Aristo diyeti yapmanın zamanı gelmiştir.

Aristo diyetinde hamur işleri, işlenmiş gıdalar, paketli yiyecekler, hayvansal ürünler ve glüten kesinlikle yasaktır. Bunların dışında kalan sağlıklı yiyecekleri dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Aristo diyetinin bir diğer olumlu yanı ise kalori veya porsiyon kontrolü olmamasıdır. Size bir kibrit kutusu peynir ya da yarım dilim ekmek gibi net ölçümler verilmez. Bir sebze yemeğini dolu dolu bir tabak yiyerek doyabilir ve yine de ince hissedebilirsiniz. Önemli olan tükettiğiniz besinlerin içeriği ve sağlıklı olup olmadığıdır. İşte Aristo diyeti bunu sağlamayı amaçlar. Bu diyeti yaptıktan sonra hayatınız boyunca bu alışkanlıkları sürdürmeye başlarsınız. Çünkü sağlıklı beslenmenin sizi ne kadar iyi hissettirdiğini gördüğünüzde hayvansal ya da glutenli gıdaları tüketmek istemezsiniz.

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Aristo diyetinin ilk ayında hayvansal gıdalar kesinlikle tüketilmemelidir. Ancak diğer zamanlarda sınırlı miktarlarda tüketmek mümkündür. Hayvansal ürünler yerine besin değeri yüksek bakliyatlar ya da sebzeler, bitkisel sütler bu açığı en iyi şekilde kapatır. Ayrıca haftada bir ya da iki kere yapılan detokslarla vücudunuzdaki toksinler ve ödemden kurtularak daha hafif hissedersiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Online Diyet Nasıl Yapılır?

Aristo diyeti yapmak için uzun yollar gitmeye ya da yoğun gününüzden zaman ayırmanıza hiç gerek yok. Günümüzde birçok işin internet ortamında kolayca halledilebilmesi işleri kolaylaştırır. İşte sağlık alanı da bunlardan biridir. Online diyet programı sayesinde evinizde ya da iş yerinizde diyetisyeninizle iletişim kurarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeye devam edebilirsiniz. Size özel olarak hazırlanan diyet listesini en doğru şekilde uygulayabilmeniz için danışmanınız her zaman yanınızda olacaktır. Whatsapp üzerinden kilo güncellemesi yapabilir, öğünlerinizi paylaşabilir ya da motivasyon desteği alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir