Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Rapor: Duke Basketball Great, İlk Profesyonel Basketbol Koçluğu İşini Aldı

Rapor: Duke Basketball Great, İlk Profesyonel Basketbol Koçluğu İşini Aldı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

bu Caz Steve Wojciechowski’yi G League takımları Salt Lake City Stars’a koçluk yapması için işe alıyorlar. takım cuma günü açıklandı. Wojciechowski, Jazz’ın koçluk kadrosuna yardımcı olmak üzere terfi ettirilen Scott Morrison’ın yerini alıyor.

Wojciechowski en çok şu özelliğiyle tanınır: DükMezun olduktan sonra Blue Devils’in asistanı olmadan önce 1990’ların ortalarında oyun kurucusuydu. Mike Krzyzweski ile yedek kulübesinde 15 yıl geçirdi ve Duke bu süre içinde iki ulusal şampiyonluk kazandı.

2014 yılında Marquette Wojciechowski’nin yedi sezon geçireceği baş antrenörü olarak Wojciechowski’yi işe aldı. Bu aralıkta Wojciechowski, Marquette ile 128-95 kazandı ve Golden Eagles’ı iki NCAA turnuvasına götürdü, ancak takım ilk turda kaybetti ve bu iki sezonu da bitirdi.

Marquette, 2021’de onu kovduktan sonra Wojciechowski, hemen koçluğa geri dönmek yerine ESPN’e kolej basketbolu analisti olarak katılmayı seçti. ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye göre Wojciechowski, ilk olarak Quin Snyder’ın teknik direktör olduğu ve Will Hardy’nin göreve gelmesinden sonra son birkaç yılda Jazz organizasyonunda zaman geçirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir