Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Pressley ve Ocasio-Cortez, Yargıtay’da değişiklik çağrısında bulundu

Pressley ve Ocasio-Cortez, Yargıtay’da değişiklik çağrısında bulundu

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Temsilciler Meclisi’nin önde gelen ilericilerinden Temsilci Ayanna Pressley (D-Mass.), ayrıca Pazar günü Yüksek Mahkeme’nin son kararlarını eleştirdi ve mahkemenin Kongre’de bir grup olması halinde “doğuma zorlanan önyüklemeci” olacağını söyledi. ”

Pressley, MSNBC’nin “The Katie Phang Show” programına verdiği bir röportajda, “Kürsüden yasa çıkararak ve kürsüden siyasi davranarak, halkın çoğunluğunun iradesini alt üst etmeye ve tüm yanlış nedenlerle tarih yazmaya devam ediyorlar” dedi. “Kesişimsel baskıdan başka bir şey değil” diye ekledi.

Kongre’nin her iki üyesi de mahkemenin gücünü dizginlemek ve ahlakını yeniden düzenlemek söz konusu olduğunda her seçeneğin masada olması gerektiğini söyledi.

“Mahkeme celplerini ve soruşturmaları dikkate almalıyız. Ocasio-Cortez, “Çok daha bağlayıcı ve katı etik yönergeler geçirmeliyiz” dedi.

Dokuz yargıç kürsüsüne daha fazla sandalye eklenmesini destekleyip desteklemediği sorulduğunda Pressley, “Bence her şey masada olmalı,” dedi. “[Here’s] zamanın akreplerini geri alma, temel sivil insan hakları olması gerekenleri baltalama ve geri alma konusunda cesaretlendirilmiş bir Yüksek Mahkeme. Yani her şey masada olmalı: reform ve genişleme.”

Mahkemeyi genişletmeye yönelik herhangi bir yasa tasarısının bölünmüş bir Kongre’den geçme şansı çok az. Verseler bile, Başkan Joe Biden değişikliği desteklemiyor. Bunu yapmanın bir “hata” olacağını geçen hafta söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir