Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Plajlarda yoğunluk arttı! 750 lirayı buluyor…

Plajlarda yoğunluk arttı! 750 lirayı buluyor…

admin admin - - 7 dk okuma süresi
0
Paylaş

Haziran ayı itibarıyla normalleşme adımları atılmaya başlandı. Birçok işletmenin yeniden faaliyete geçmesiyle birlikte turizm bölgelerinde de yoğunluk artıyor.

Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerindeki artan tatil fiyatlarından dolayı tatile gidemeyecek olan vatandaşlar günübirlik plajları tercih listelerinde ilk sıraya aldı.

Paylaş

Bodrum, Çeşme, Fethiye, Adalar, Şile bölgelerinde plaj fiyatlarını inceledik. Özel plajların fiyatları kişi başı 60 liradan başlayıp 750 liraya kadar çıkıyor.

Bazı plajlar için yalnızca giriş ücreti alınırken, bazılarında ise girişin ücretsiz olduğu ve içeride belirli bir miktarda kişi başı harcama yapılması gerektiği ifade ediliyor.

Paylaş

Öte yandan kimi plajlarda hafta içi ve hafta sonu olmak üzere farklı fiyat tarifeleri de uygulanıyor. Birçok kıyı şehrinde herhangi bir özel işletme tarafından yönetilmeyen halk plajları da vatandaşlar tarafından tercih ediliyor.

Vatandaşların havlusunu, şemsiyesini alıp gitmesi mümkün olan ücretsiz halk plajlarında yeme – içme servisi olmasa da plajların çevresinde genellikle kafe – restoranlar yer alıyor.

Paylaş

Flamm Bodrum’da plaja girişler ücretsiz. Fakat içeride 300 liralık harcama yapılması bekleniyor. Öte yandan temmuz – ağustos gibi fiyatların da artma olasılığı var.

Paylaş

Paylaş

Bodrum’da yer alan Xuma Beach giriş için kişi başı 230 lira ücret alıyor. Bu ücrete yeme – içme dahil değil. Yine Bodrum’da bulunan Maçakızı Beach’te giriş için herhangi bir ücret alınmıyor.

Paylaş

Fakat orada denize girmek isteyenlerin ise içeride 750 lira harcama yapması gerekiyor. Bu ücretle birlikte yüzde 13 de servis bedeli bulunuyor. Plaja cuma, cumartesi ve pazar günleri dışarıdan misafir kabul edilmiyor.

Paylaş

Çeşme’de bulunan Fun Beach Club’a ise hafta içi 120, hafta sonu 150 liraya girmek mümkün. Bu fiyatın içinde şezlong, şemsiye, otopark, 1 adet içecek bulunuyor.

Sera Beach Çeşme’ye ise girişler hafta içi 60, hafta sonu 80 lira. Bu fiyatın içinde şezlong, duş, şemsiye gibi hizmetler var. İçeride yiyecek – içecek ihtiyacı karşılanabiliyor.

Paylaş

Hamburger 40 – 48, pizza 48, gazlı içecekler 15, Türk kahvesi 15, tost çeşitleri 30 – 36 lira arasında değişen fiyatlardan gelen turist ve vatandaşlara sunuluyor.

Paylaş

Fethiye’de yer alan Help Beach’e giriş ücretsiz. Fakat içeride şezlong kullanmak için 100 lira ödeme yapmanız gerekiyor. Öte yandan görüştüğümüz yetkili, 4 – 5 kişilik bir grupla gelip içeride 650 – 800 lira düzeyinde harcama yaptığınızda şezlong ücreti alınmadığını belirtti.

Paylaş

Plaja dışarıdan yiyecek – içecek alınmadığını söyleyen yetkili, “Kahvaltı fiyatları 40 – 60, hamburger 50 – 70, pizzalar 60 – 75, et yemekleri 80 – 120, balık da çeşitlerine göre 100 – 150 lira arasında değişiyor” bilgisini verdi.

Tatil beldelerine gidemeyen İstanbullular şehre yakın yerlerdeki plajları tercih ediyor. Büyükada’da yer alan Yörükali Plajı’na girişler hafta içi 70, hafta sonu 90 lira.

İşletmenin yetkilisi, “Plajımız koyda olduğu için deniz suyu temiz. Giriş ücretlerinin içinde şezlong, şemsiye, duş, emanet ve tekne hizmeti mevcut” bilgisini verdi. Şile’de yer alan Aqua Beach’e girişler hafta içi 80 lira, hafta sonu ise 100 lira. Bu ücretin içinde şezlong, şemsiye gibi hizmetler bulunuyor.

750 lira şezlong tatil fiyatları plaj giriş üxreti

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir