Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Oral Roberts, Özel Club of College World Series Cinderellas’a Katıldı

Oral Roberts, Özel Club of College World Series Cinderellas’a Katıldı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Sertağaç Golden Eagles’ın 1974’te Elit Sekiz’e ve 2021’de 15 numara olan Sweet 16’ya ulaştığı göz önüne alındığında, çoğu insan Oral Roberts’ı düşündüğünde basketbolu düşünür.

Ancak Pazar günü, Oral Roberts başka bir sporun en büyük etabını mahvetti.

Golden Eagles, beyzbol Eugene Super Regional’ın 3. Maçında Oregon’u 11–6 geride bırakarak, turnuvanın 1999’da 64 takıma çıkmasından bu yana Erkekler Koleji Dünya Serisine ulaşan üçüncü 4 numaralı seri başı oldu. Oral Roberts, Fresno State’e katıldı ( seçkin kulüpte 2008) ve Stony Brook (2012); Bulldoglar ünlü bir şekilde ulusal şampiyonluğu kazanmaya devam ettiler.

Galibiyeti daha da dikkat çekici kılan, Altın Kartalların serinin açılış maçında sekiz sayılık bir üstünlüğü ele geçirmesi ve 9-8 kaybetmesiydi. Sekizinci turda 7-4 geride kaldıktan sonra 2. Oyunu kazanmak için toparlandılar ve bu ivmeyi 3. Oyun zaferine taşıdılar.

Bölgesel turda Oral Roberts, ilerlemek için arka arkaya Oklahoma Eyaleti, Washington ve Dallas Baptist’i geride bıraktı.

Altın Kartallar en son 1978’de Omaha’ya ulaştı ve diğer tek süper bölgelerini 2006’da yaptı. Programın önemli beyzbol mezunları arasında Mavi Alakargalar sürahi Ürdün Romano Ve yankiler yakalayıcı José Trevino.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir