Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ömer Çelik’in Öne Çıkan Konuşmasından Satır Başları

Ömer Çelik’in Öne Çıkan Konuşmasından Satır Başları

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Özel’in Ziyareti ve İadeiziyaret

Ömer Çelik: CHP Genel Başkanı Özel’in ziyaretinden sonra gerçekleşen iadeiziyaretle birlikte Türk siyasi hayatında oluşan tabloyu memnuniyet verici buluyoruz.

Ekonomi ve Yeni Anayasa Çalışmaları

Ömer Çelik: Cumhurbaşkanı ve CHP Genel Başkanı, Türkiye’nin darbe anayasasından kurtulması için geniş siyasi uzlaşma gerektiğini vurguladı. Anayasa sürecinin toplumsal bir sözleşme olarak yürütülmesi gerektiğini belirttiler.

Dış Politika ve İşbirliği

Ömer Çelik: İlerleyen dönemde dış politika konusunda işbirliğinin artırılmasının önemli olduğunu belirtti. Türkiye’nin içindeki işbirliğinin, Avrupa’daki aşırı sağ ve popülist partilere karşı güçlü bir mesaj olacağını ifade etti.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yılı

Ömer Çelik: Cumhurbaşkanı, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yılında CHP ve diğer partilerle birlikte olunması gerektiğini vurguladı. Siyasi partiler arasındaki diyalogun devam etmesi ve milleti yoran kutuplaşmalardan kaçınılması gerektiğini belirtti.

Siyasette Yumuşama ve Hizmet Yarışı

Ömer Çelik: Siyasette yumuşama ve hizmet yarışıyla rekabetin husumete dönüşmemesi gerektiğini vurguladı. Siyasette rekabetin millete hizmet etmek için bir araç olması gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir