Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Noam Chomsky’nin Sağlık Durumu Hakkında Son Gelişmeler

Noam Chomsky’nin Sağlık Durumu Hakkında Son Gelişmeler

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Eski Asistanı Açıkladı: Ünlü Dilbilimcinin Sağlık Durumu Kötüleşti

Noam Chomsky’nin 95 yaşındaki sağlığının tıbbi bir olay sonrasında kötüleştiği ve iletişim kuramadığı açıklandı. Ünlü dilbilimci, geçen yılın haziran ayından bu yana kamuoyunda görülmüyor.

Chomsky’nin Desteklediği Filistin Davası ve Son Durumu

MIT profesörü Noam Chomsky’nin Gazze’deki savaş ile ilgili tartışmalara katılmaması dikkat çekiyordu. Daha önce Filistin davasına verdiği destek ve İsrail devletinin suç işlediğini dile getirmesiyle biliniyordu. Ancak sağlık durumunun bozulmasıyla birlikte geri dönme ihtimalinin düşük olduğu ortaya çıktı.

Eski Asistanından Açıklama

Chomsky’nin eski asistanı Bev Stohl, ünlü dilbilimcinin artık e-postalara yanıt vermediğini veya röportaj yapmadığını açıkladı. Stohl, MIT’de Chomsky’nin ofis müdürü olarak 24 yıl boyunca çalışmış ve şu ifadeleri paylaşmıştı: “Noam 95 yaşında ve haziran ayında tıbbi bir olay yaşadı. Sağlık durumu zamanının ve enerjisinin çoğunu aldığından yazmıyor, mektuplaşmıyor veya röportaj yapmıyor.”

İletişim Yeteneği Hakkında Açıklamalar

Stohl, Chomsky’nin iletişim yeteneği hakkında daha fazla ayrıntı paylaşarak, artık hareket etmediğini veya yürümediğini belirtti. Chomsky’nin yakın bir akrabasını ziyaret ettiğinde bile iletişim kuramadığını ve ayakta duramadığını söyledi.

“Noam önemli bir ilerleme kaydetmedi. Halkın karşısına geri dönebileceğinden şüpheliyim çünkü çok fazla iletişim kurmuyor.” şeklinde açıklamalarda bulunan Stohl, Chomsky’nin acı çekmediğini ve çevresinde olup biteni izlemeye devam ettiğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir