Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Hakeme Yumruk Atarak Tutuklandı

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Hakeme Yumruk Atarak Tutuklandı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Olayın Detayları

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından hakem Halil Umut Meler’e saldırdı. Koca’nın yumruk saldırısı sonucunda Meler darbe alarak yere düştü ve bazı kişiler tarafından tekmelendi.

Saldırının Ardından

Olayın hemen ardından Faruk Koca hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Polis gözetiminde olan Koca’nın gözaltı işlemleri ve ilk ifadesi hastanede alındı.

Tutuklamalar

Hakeme yapılan saldırıyla ilgili olarak 3 kişi tutuklandı. Faruk Koca’nın da aralarında bulunduğu şüpheliler, savcılık sorgusunun ardından tutuklandı. Suçlamalar arasında “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık” ve “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama” suçları bulunuyor.

Faruk Koca’nın İfadesi

Faruk Koca’nın savunması şu şekilde: “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişti. Amacım hakeme sözlü tepki göstermekti, ancak yüzüne tükürmek için bir tokat attım. Yaptığım tokatın kırığa sebep olmayacağını düşünüyorum. Hakem, tokattan sonra yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu ve sonra kendisini yere attı. Benim dışımda gerçekleşen herhangi bir olaydan haberdar değilim.”

Hakemin Durumu

Hakem Halil Umut Meler’in alınan adli tıp raporuna göre göz altı kısmında mikrofraktür (mikro kırık) tespit edildiği belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir