Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Mısır ve Slovenya’dan Filistin Kararları

Mısır ve Slovenya’dan Filistin Kararları

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Mısır ve Slovenya’dan Filistin Kararlarıyla İlgili Açıklamalar

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Ebu Zeyd, X sosyal medya platformundan konuya dair açıklama yaparak, kararın iki devletli çözüm için önemli bir adım olduğunu vurguladı. Ebu Zeyd, karardan memnuniyet duyduklarını belirtti ve kararın, uluslararası çabaları güçlendirerek iki devletli çözümün uygulanmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Slovenya Başbakanı Robert Golob da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Filistin’in bugün egemen ve bağımsız bir devlet olarak tanınması, Batı Şeria ve Gazze’deki Filistin halkına umut gönderiyor.” ifadesini kullandı. Slovenya’nın Filistin’i tanıma sürecinin detayları geçtiğimiz haftalarda yaşanmıştı.

İsrail’in Gazze Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, son 24 saat içinde gerçekleşen saldırılarda 36 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve 115 Filistinlinin yaralandığı belirtildi. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarında ölenlerin sayısı 36 bin 586’ya, yaralı sayısının 83 bin 74’e yükseldiği açıklandı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının neden olduğu büyük yıkımın Gazze’de yaşanabilir bir ortamı ortadan kaldırdığı belirtildi. Saldırılar sonucunda altyapı, hastane ve eğitim kurumlarının hedef alındığı, binlerce ölünün enkaz altında kaldığı ve sivil altyapının tahrip edildiği bilgisi paylaşıldı.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 644 askerinin hayatını kaybettiğini açıkladı ve çatışmalara ara verilmesi sırasında karşılıklı esir değişimi gerçekleştiği bilgisi verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir