Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Mark Cuban, Kyrie Irving’in Mavericks’in ‘Luka’nın Takımı’ Olduğunu Bildiğini Söyledi

Mark Cuban, Kyrie Irving’in Mavericks’in ‘Luka’nın Takımı’ Olduğunu Bildiğini Söyledi

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

ile üç yıllık, 126 milyon dolarlık bir anlaşma üzerinde anlaşmaya varan taze Kyrie Irving, başına buyruklar sahibi Mark Cuban, hepsini masaya koyduğundan emin oluyor. Geçen yıl boyunca birçok kez Irving’i övüp 31 yaşındaki guard’ı savunmasına rağmen, başka bir konuda da samimiydi: Luka Doncic.

Cuban, SiriusXM NBA Radio’ya katılırken hem Dončić hem de Kyrie’nin Dallas’ın “Luka’nın takımı” olduğunu bildiğinden bahsetti.

Cuban, “Bence Kyrie artık Luka’nın takımı olduğunu anlayacak kadar olgunlaştı” dedi. “Luka, Luka’nın takımı olduğunu biliyor, Kyrie de Luka’nın takımı olduğunu biliyor ve önemli olan da bu. Ve daha çok bir şutör guard rolü oynamaya istekli ve sonra Luka yokken, diğer çocuklar için sayı atabilen ve yaratabilen bir oyun kurucumuz var, ikisi de takım arkadaşlarını daha iyi yapan oyuncular ve daha önce buna sahip değildik.”

Bu, Irving’in kazanmaya odaklandığını gösteren canlandırıcı bir bakış açısı, ancak Cuban’ın bahsettiği kilit nokta, iki oyun kurucunun yaratabileceği hücum etkisi. Dončić, genç NBA kariyerinde ağır bir hücum yükünü omuzladı ve Dallas’ın Irving’i hem oyun kurucu hem de şutör guard olarak kullanabilmesi ve eski seçeneğin Luka sahada olmadığında merkez sahneye çıkması umut ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir