Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Kuzey Karolina Teğmen Valisi Mark Robinson, Trump’ı onayladı

Kuzey Karolina Teğmen Valisi Mark Robinson, Trump’ı onayladı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Duyuru, Robinson’un bir Charlotte, NC radyo istasyonuyla yaptığı röportajda Trump’ı resmi olarak desteklemeyi ertelemesinden sadece bir hafta sonra geldi. Robinson 16 Haziran’da “Başkan Trump benim için bir erkek,” dedi. “Ama adayların hiçbirini hafife almıyorum. Ve ben – şu anda, şu anda – kimseyi desteklemeye hazır değilim.

Geçmişteki antisemitik ve homofobik sözlerle ilgili tartışmalara karışan Robinson, Cumhuriyetçi valilik ön seçimlerinde rakipleri eyalet saymanı Dale Folwell ve eski Temsilci Mark Walker’ın (RN.C.) önünde yapılan ankette önde geldiği varsayılan kişi. GOP adaylığı gelecek yıl. Demokratlar, Robinson’un geçmişteki sözlerinin onu olası adayları Başsavcı Josh Stein’a karşı zayıflatacağını umuyorlar.

Trump, Robinson’u Kuzey Carolina’daki mitinglerde defalarca övdü ve esasen bu ayın başlarında Kuzey Carolina Cumhuriyet Kongresi’nde yaptığı bir konuşmada Robinson’u onayladı. “Mark’ı destekleyeceğim ama sana bu gece bundan bahsetmeyeceğim, tamam mı?” Trump 10 Haziran’da şunları söyledi: “Başka bir zamana saklayacağız. Ama buna güvenebilirsin, Mark. Tebrikler. İyi iş. Harika bir iş çıkarıyorsun.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir