Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Köpek, Sakat Katıra Sahip Çıkıyor

Köpek, Sakat Katıra Sahip Çıkıyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 3 dk okuma süresi
0

Başka Hayvanlara ve Tehlikelere Karşı Koruyor

Hurmal, Halepçe

Halepçe’nin Hurmal beldesinde sahibi tarafından uzun yıllar ağır işlerde çalıştırılan ancak güçten düştükten sonra sokağa bırakılan iki katırdan biri maalesef hayatını kaybetti. Ancak diğer katırın imdadına bir sokak köpeği yetişti. Köpek, çevredeki hayvanlara ve tehlikelere karşı koruduğu sakat katır ile arasında yakın bir bağ kurdu. Bu durum bölge halkının dikkatini çekiyor.

Sahipleri Hayvanlara Yardım Etmeye Çalışıyor

Hurmal sakinlerinden 60 yaşındaki Salim Ahmed Mustafa, çevredeki diğer hayvanlar gibi köpek ve sakat katıra da sahip çıkmaya çalıştıklarını belirtti. Mustafa, “Köpek, her türlü tehlikeye karşı koruyor. Katırlar daha önce 2 taneydi. Bunlara yıllarca taş taşıtmışlar ve halden düşünce de sahipsiz bırakmışlar. Katırlardan biri öldü, diğerinin de bacağı kırıldı” dedi.

Sokak Köpeği ve Sakat Katırın Dostluğu

Mustafa, bir sokak köpeğinin bacağı sakatlanan ve sahipsiz kalan katırla ilgilendiğini ve köpeğin katırın yanından hiç ayrılmadığını söyledi. İkilinin sürekli bir arada olduğunu ifade eden Mustafa, “Köpek, katırı yırtıcı hayvanlara, diğer köpeklere ve her türlü tehlikeye karşı koruyor” diye konuştu. Bölge sakinlerinin de sakat katırı yırtıcı hayvanlardan korumaya çalıştığını belirten Mustafa, “Dinimiz bize hayvanlara karşı merhametli olmamızı ve onlara yardım etmemizi emrediyor. Biz de gücümüz yettiği kadar el uzatmaya çalışıyoruz” dedi.

Günlük Bakım ve İlgi

Mustafa, artık iki yakın dost olan katır ile köpeğe her gün yiyecek verdiklerini ve koruyup kolladıklarını belirtti. Katır ile köpeğin yakın dostluğunun herkesin dikkatini çektiğini aktaran Mustafa, “İlginç olan şu ki; köpek katırın etrafında bir tehlike sezmediği sürece hiç havlamıyor. Bir tehdit hissettiğinde de yerinde durmuyor ve sürekli havlıyor. Köpek kimsenin katıra yaklaşmasına izin vermiyor. Sadece benim gibi onlara yemek veren bir iki kişiyi tanıdığı için bize ses çıkarmıyor” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir