Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Kolombiya Cumhurbaşkanı İsrail’i Çocuk Katilleri Olarak Nitelendirdi

Kolombiya Cumhurbaşkanı İsrail’i Çocuk Katilleri Olarak Nitelendirdi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, BM’nin İsrail’i Listeye Almasını Eleştirdi

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Birleşmiş Milletlerin (BM) İsrail’i “çatışma bölgelerinde çocuklara zarar veren” ülkeler listesine almasına tepki gösterdi.

Petro: “Çocuk Katilleri Dünya Tarihinde Yerini Alacak”

Cumhurbaşkanı Petro, “Bugün Filistinli çocuklara yönelik bu toplu katliamı destekleyen herkes, dünya tarihinin muğlak sayfaları arasında yerini alacaktır, tıpkı Nazilerin, Yahudi soykırımını gerçekleştirdiği dönemde yaşayıp da buna kayıtsız kalanlar gibi.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kolombiya, İsrail ile Diplomatik İlişkileri Kesti

Kolombiya, Gazze’de devam eden saldırıları gerekçe göstererek 3 Mayıs’ta İsrail ile diplomatik ilişkileri resmen kestiğini duyurmuştu.

Gazze’de Her 10 Dakikada Bir Çocuk Ölüyor veya Yaralanıyor

BM raporlarına göre, Gazze’de her 10 dakikada bir çocuk ya öldürülüyor ya da yaralanıyor. Gazze’deki çocukların yaşadığı kabusu vurgulayan UNICEF, Gazze’deki çocukların 8 aydır süren İsrail saldırıları nedeniyle büyük acılar çektiğini belirtti.

İsrail’in Saldırıları Devam Ediyor

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının devam ettiği belirtilirken, son bir günde Gazze’de yaşanan katliamda 77 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 221 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir