Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Kiev, Harkiv, Odessa, Zaporijya ve Dnipro Şehirlerine Füze Saldırısı: Çok Sayıda Ölü ve Yaralı

Kiev, Harkiv, Odessa, Zaporijya ve Dnipro Şehirlerine Füze Saldırısı: Çok Sayıda Ölü ve Yaralı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 3 dk okuma süresi
0

Kiev’e Füze Saldırısı

Kiev Şehri Askeri İdare Başkanı Sergey Popko, Rusya’nın sabah saatlerinde başkent Kiev’e füze saldırısı düzenlediğini duyurdu. Saldırı sonucunda evlerin, arabaların hasar gördüğü ve bir depo binasında yangın çıktığı belirtildi. Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko ise saldırılar sonucunda 7 kişinin yaralandığını ve bir depo binasında yangın çıktığını aktardı. Şevçenko semtinde füze parçalarının düşmesi sonucu hasar gören deponun enkazında mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı. Ukrayna İçişleri Bakanlığı’na göre, Kiev’de 2 kişi hayatını kaybetti ve 18 kişi yaralandı.

Harkiv Bölgesine Saldırı

Harkiv Bölgesi Askeri İdare Başkanı Oleg Sinegubov, Rus ordusunun Harkiv’e S-300 füzeleriyle 20’den fazla saldırı gerçekleştirdiğini açıkladı. Sinegubov, saldırı sonucunda 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 kişinin yaralandığını ve birçok sivil altyapının hasar gördüğünü belirtti.

Odessa Bölgesindeki Saldırı

Odessa Bölgesi Askeri İdare Başkanı Oleg Kipper, Rusya’nın bölgeye İHA saldırılarının ardından sabah saatlerinde füzelerle saldırdığını ifade etti. Saldırı sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Kipper ayrıca Rus ordusunun gece İHA’larla düzenlediği saldırılarda 10 İHA’nın imha edildiğini ve apartmanların hasar gördüğünü açıkladı.

Zaporijya Bölgesine Yönelik Saldırı

Zaporijya Bölgesi Askeri İdare Başkanı Yuriy Malaşko, Rus ordusunun bu sabah bölgeye yoğun füze saldırısı gerçekleştirdiğini ve Zaporijya şehrindeki bazı işletmeleri hedef aldığını belirtti. Saldırılarda 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Evler ve apartmanlar da hasar gördü. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Dnipro Bölgesindeki Saldırı

Dnipro Bölgesi Askeri İdare Başkanı Sergey Lisak, Rusya’nın sabah düzenlediği füze saldırılarında ölü ve yaralılar olduğunu bildirdi. Bir ev, bir katlı bina ve doğum hastanesi hasar gördü. İçişleri Bakanlığı, saldırıda 5 kişinin öldüğünü ve 15 kişinin yaralandığını kaydetti. Lviv şehrine de füze isabet etti ve patlamalar sonucunda konutlar hasar gördü. 1 kişi hayatını kaybetti ve 9 kişi yaralandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir