Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kayseri’de Antika Pazarında Bulunan Bakır Güğüm Duygusal Anlara Sahne Oldu

Kayseri’de Antika Pazarında Bulunan Bakır Güğüm Duygusal Anlara Sahne Oldu

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Nebiha Erkan Babasının Hatırasını Buldu

Kayseri’nin Talas ilçesindeki antika pazarında gezen Nebiha Erkan, 30 yıl önce vefat eden babasının yapmış olduğu bir bakır güğümü keşfetti. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın da tanık olduğu bu duygusal an, Nebiha Erkan’ın yaşadığı duygusal anları gözler önüne serdi.

Talas Belediye Başkanı Güğümü Hediye Etti

Antika pazarında dolaşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Nebiha Erkan’ın duygusal durumunu görünce güğümü satın alarak ona hediye etti. Talas Belediyesi’nin yazılı açıklamasına göre, güğüm ustası olan babası Hasan’ın adının ve yıldız şeklindeki ambleminin bulunduğu bu güğümü gören Nebiha Erkan, duygulanmaktan kendini alamadı.

Babasının Hatırasını Yaşatan Güğüm

Nebiha Erkan, babasının yıllarca sanayi sitesinde bakır güğüm ürettiğini söyledi. Güğüm ustası olan babası Hasan’ın 30 yıl önce vefat ettiğini dile getiren Erkan, güğümdeki isim ve yıldız amblemiyle babasının hatırasının canlandığını belirtti. Nebiha Erkan, hediye edilen güğüm için Başkan Yalçın’a teşekkürlerini iletti.

Başkan Yalçın’ın Duyarlılığı

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Nebiha Erkan’ın babasının yapmış olduğu güğümü görüp duygusal anılarını aktarması üzerine, ona hediye etmeye karar verdiğini ifade etti. Başkan Yalçın, “Hanımefendi ile pazarda karşılaştık, babası tarafından yapılan güğümü görmüş, hikayesini anlattı. Hanımefendinin babası güğümleri yapar, üzerine ismini yazar, yıldızını da basarmış. ‘Güğümü görünce babamı görmüş gibi oldum’ dedi. Ben de satın aldım, hediye ettim” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir