Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kadın Taksi Şoförü Güney: “Mesleğimde Mutluyum”

Kadın Taksi Şoförü Güney: “Mesleğimde Mutluyum”

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Güney, Hayalindeki Mesleği Yapmanın Keyfini Yaşıyor

Duraktaki gününe meslektaşlarıyla sohbet ederek başlayan Güney, aracının temizlik ve bakımı sonrası müşterilerine hizmet veriyor. Çocukluk hayali mesleği yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Güney, taksiciliğe başlayacağı zaman erkek meslektaşlarının kendisine ön yargılı davrandığını ifade etti.

“Taksiye Binince İlk 5 Dakika Şaşkınlıktan Konuşmayanlar Oluyor”

Güney, takside çalışmanın keyifli olduğunu ve 6 yılı geride bıraktığını söyledi. Müşterilerinin ilk anda şaşkınlıklarını gizleyemediğini belirten Güney, “Taksiye binenler ilk 5 dakika şaşkınlıktan konuşmuyor. Gideceği yeri unutanlar da oluyor. Bazıları şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Bayan taksici olmak hem zor hem de çok keyifli” dedi.

Kadınların Başaramayacağı Bir İş Yok

Mesleği gereği cadde ve sokakları karış karış bildiğini belirten Güney, kadınların başaramayacağı bir işin olmadığını vurgulayarak, “Ben bu işi yapabilirim’ demeleri lazım. Çok keyifli ve korkulacak bir meslek değil. Arabaya binen müşteriyi aileden biri gibi karşıladığınızda herhangi bir güçlük yaşamıyorsunuz” şeklinde konuştu.

Meslektaşlarından Tam Destek

Taksi durağında çalışan Çetin Çördük, Güney’i kızları gibi sevdiklerini belirterek, “İlk başta yadırgadık. Bir bayan taksi şoförünün durağımıza gelmesini ama sonradan alıştık. Durağımızın bir çiçeği ve kızımız oldu. Tam destek veriyorum” dedi. Yener Kaya da Güney’in durağın ablası olduğunu ve işe başlamasının ardından durağın müşterilerinin arttığını dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir