Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Kadın Kolej Basketbolu Yeni Kuralla Flop Olmayı Hedefliyor

Kadın Kolej Basketbolu Yeni Kuralla Flop Olmayı Hedefliyor

admin admin - - 1 dk okuma süresi
0

NCAA Perşembe günü yaptığı duyuruda, flop’un artık kadın kolej basketbolunda cezalandırılmış bir faul olacağını duyurdu. Bir oyuncunun hakem tarafından flop yaptığına karar verilmişse, oyuncuya bir uyarı verilecektir. İlk uyarıdan sonra bir oyuncu flop yapmış sayılırsa, o kişiye teknik faul verilecektir.

İkinci başarısızlık çağrısı veya sonrasındaki herhangi bir şey, takımın faul sayısına eklenecek, ancak bireyin oyundan atılmasına yol açacak beş faulü olarak sayılmayacak. NCAA’daki üç bölümün tümü kural değişikliğini kabul ederken, NBA’in de benzer bir revizyonu tarttığı bildiriliyor.

Mayısta, Atletik’s Shams Charania bildirdiNBA, aynı zamanda teknik fauller ve serbest atışlarla sonuçlanabilecek olası oyun içi cezaları tartışıyor. Rapora göre, yeni kural NBA Yaz Ligi sırasında deneme amaçlı olarak uygulanabilir, ancak henüz böyle bir değişiklik resmiyet kazanmadı.

Düşme değişikliklerine ek olarak, NCAA Oynama Kuralları Gözetim Paneli, kısıtlı alan yayı kulvardaki dört fitten doğrudan sepetin altındaki alana indirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir