Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İtalya’da Meloni ve Biden G7 Zirvesi Marjında Görüştü

İtalya’da Meloni ve Biden G7 Zirvesi Marjında Görüştü

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Meloni ve Biden İki Ülke İlişkileri ve Uluslararası Konuları Ele Aldı

Başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, İtalya’nın Borgo Egnazia beldesinde gerçekleşen G7 Liderler Zirvesi sırasında Meloni ve Biden bir araya geldi. Görüşmede, iki liderin, iki ülke ilişkileri başta olmak üzere Orta Doğu’daki gelişmeler ve Rusya-Ukrayna Savaşı gibi uluslararası konuları ele aldığı belirtildi.

Kiev’e Destek Çabaları ve NATO Zirvesi

Açıklamada, Rusya-Ukrayna Savaşı bağlamında, gelecek NATO Zirvesi göz önünde bulundurularak, Kiev’i desteklemeye yönelik ortak çabaların da görüşüldüğü vurgulandı. Meloni ve Biden, mali destek de dahil olmak üzere Kiev’e destek konusunda iş birliği yapma kararlılıklarını belirtti.

Orta Doğu’daki Gelişmeler ve Barış Süreci

Ayrıca açıklamada, Meloni ve Biden’ın Orta Doğu’daki gelişmeleri değerlendirdikleri ve Gazze’deki çatışmalarda düşmanlıkların sona erdirilmesi, esirlerin serbest bırakılması ve sivil halka yönelik insani desteğin güçlendirilmesi için genel bir anlaşmaya varılması yönündeki kararlılığın vurgulandığı ifade edildi. Ayrıca, barış sürecinin iki devletli çözüm hedefiyle yeniden başlatılmasının önemi üzerinde duruldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir