Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail ve ABD Arasında Ateşkes Önerisi Üzerine Çelişkili Görüşler

İsrail ve ABD Arasında Ateşkes Önerisi Üzerine Çelişkili Görüşler

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Bergusi: Biden’ın Önerisi İsrail’in Başarısızlığını Kabul Ediyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ateşkes müzakerelerindeki manevralarına karşı uyarılarda bulunan Bergusi, Biden’ın açıkladığı İsrail-ABD önerisinin, İsrail’in saldırganlığının başarısızlığının kabulünü temsil ettiğini belirtti. Bergusi, savaşın sonlandırılması ve Gazze’nin yeniden inşası konularında ısrarcı olunması gerektiğini vurguladı.

ABD’nin 3 Aşamalı Ateşkes Önerisi

ABD Başkanı Biden, İsrail’in Gazze’deki ateşkes ve esirlerle ilgili yeni bir öneride bulunduğunu duyurdu. Biden’ın önerisine göre, ilk aşamada 6 haftalık ateşkes sürecinde İsrail, Gazze’deki yerleşim yerlerinden çekilecek ve esirlerin bir kısmı serbest bırakılacak. Biden, yaşlı ve kadın esirlerin serbest bırakılması ve insani yardımların artırılmasını öngördü.

İsrail’in Tepkisi ve Son Durum

İsrail Başbakanlığı, tüm hedeflere ulaşılıncaya kadar Gazze Şeridi’ndeki operasyonları sürdüreceklerini açıkladı. 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarda binlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtilirken, çatışmaların sonlandırılması ve Gazze’nin yeniden inşası konusunda taraflar arasında farklı görüşler öne çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir