Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Askırları Faria Mülteci Kampı’na Baskın Düzenledi

İsrail Askırları Faria Mülteci Kampı’na Baskın Düzenledi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

İsrail Askerleri Çocuğu Şehit Etti, 5 Kişi Yaralandı

Batı Şeria’da El-Faria Mülteci Kampı’na yönelik gerçekleştirilen baskın sonucu 15 yaşındaki bir çocuk şehit oldu. Filistin Sağlık Bakanlığı, baskında 5 kişinin yaralandığını açıkladı. İsrail askerleri kampın altyapısını da büyük oranda tahrip etti.

Faria Kampı’nda Büyük Tahribat Oluştu

Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Faria Kampı Halk Komitesi Başkanı Asım Mansur, “İsrail işgal ordusunun gece yarısı gerçekleştirdiği baskın sırasında birçok eve zarar verildi.” diyerek, askerlerin kampta kanalizasyon, elektrik ve su hatlarını da tahrip ettiğini belirtti. Elektriklerin kesildiği kamp, sabah saatlerinde savaş alanını andırdı.

4 Büyük Çaplı Askeri Baskın Gerçekleşti

Mansur, “İsrail güçlerinin 7 Ekim’den bu yana Faria Kampı’nda 4 büyük çaplı askeri baskın düzenlediğini” ifade ederek, bu baskınlarda 17 Filistinlinin öldüğünü ve onlarca kişinin yaralandığını belirtti. İsrail askerleri, kamptaki evlerin kapılarını havaya uçurarak sık sık baskınlar düzenliyor.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 2023 yılından bu yana devam eden çatışmalarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 534’e yükseldi. El-Faria Mülteci Kampı’nda ise yaklaşık 8 bin Filistinlinin yaşadığı belirtiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir