Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. İskenderun Meslek Yüksekokulu Yeniden İnşa Ediliyor

İskenderun Meslek Yüksekokulu Yeniden İnşa Ediliyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

İSTE’nin Afet Sonrası Yeni Yerleşkesi İnşa Ediliyor

1976 yılında açılan ve daha sonra İskenderun Teknik Üniversitesi’ne (İSTE) dahil edilen meslek yüksekokulu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki afette ağır hasar gördü.

Yeni Proje Belen’de Hayata Geçiyor

Okul binasının kontrollü yıkımının ardından öğrencilerin daha modern bir okulda eğitim görmesi için Belen ilçesi Fatih Mahallesi’nde 6 binalık projeye başlandı.

Geçici Eğitimler Devam Ediyor

Okulun 17 programındaki öğrenciler uzaktan eğitim alırken, 2 programdaki öğrenciler İSTE’de tahsis edilen sınıflarda derslerini sürdürüyor.

Yeni Yerleşkede Çalışmalar Sürüyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eymir Kültür Vakfı’nın desteğiyle temeli atılan 2 eğitim binası çelik konstrüksiyonla inşa ediliyor ve eylülde tamamlanması planlanıyor.

Öğrencilerin Destekleriyle “Bir Tuğla da Sizden Olsun” Kampanyası

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, okul için başlatılan kampanyaya öğrencilerin büyük destek verdiğini belirtti. Kampanya ile modern ve sürdürülebilir bir kampüs inşa ediliyor.

Yeşil ve Sürdürülebilir Bir Kampüs

Yaklaşık 14 bin metrekare kapalı alana sahip olacak yeni yerleşkede, 19 eğitim programı yer alacak. Rektör Depci, en kısa zamanda tamamlanması hedeflenen kampüste kafeterya ve kantinlerin de olacağını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir