Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Hindistan’ın 20 yıldaki en kötü tren kazasının ardındaki sinyal hatası – POLITICO

Hindistan’ın 20 yıldaki en kötü tren kazasının ardındaki sinyal hatası – POLITICO

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Hindistan, Cuma günü 300’den fazla kişinin ölümüne neden olan, ülkenin son yirmi yılın en kötü tren kazasının elektronik sinyalizasyondaki bir hatadan sorumlu olduğunu söyledi.

Doğudaki Odisha eyaletinde meydana gelen çarpışmanın, bir yolcu treninin duran bir yük trenine çarparak geçmekte olan başka bir yolcu trenine çarpması sonucu meydana geldiği söyleniyor. Associated Press’in bildirdiğine göre, trenler toplamda 2.296 kişi taşıyordu.

“İlk bulgulara göre, sinyalizasyonla ilgili bir sorun var. Hindistan demiryolu kurulundan Jaya Varma Sinha Pazar günü yerel basına verdiği demeçte, “Hala Demiryolu Güvenliği Komiserinden ayrıntılı rapor bekliyoruz.”

Başbakan Narendra Modi’nin hükümeti, Hindistan’daki İngiliz sömürge döneminden kalma demiryolu ağını modernize etmeye başladı, ancak hükümetin güvenliği artırma çabalarına rağmen, her yıl birkaç yüz kaza meydana geliyor.

Olayı “acı verici” olarak nitelendiren Modi, Cumartesi günü kaza mahallini ziyaret etti. Olayda suçlu bulunan herkes “sert bir şekilde cezalandırılacak” dedi.

“Kelimeler derin üzüntümü yakalayamaz. Modi, “Etkilenenlere mümkün olan her türlü yardımı sağlamaya kararlıyız” dedi. cıvıldamak.

AB dış politika sorumlusu Josep Borrell, kaza nedeniyle “şok olduğunu ve üzüldüğünü” söyledi. “Kalbim kurbanlar ve aileleriyle birlikte” tweet attı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir