Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Hava Ulusal Muhafız üyesi, sınıflandırılmış olarak suçlandı

Hava Ulusal Muhafız üyesi, sınıflandırılmış olarak suçlandı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Perşembe günü bir federal büyük jüri, sosyal medyada gizli ve hassas askeri belgeler yayınlamakla suçlanan Massachusetts Ulusal Hava Muhafızları üyesi Jack Teixeira’yı, bu belgeleri alıkoyması ve iletmesiyle ilgili altı ayrı suçlamayla itham etti.

ABD Başsavcısı Joshua S. Levy Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Gizli bilgilerin yetkisiz olarak alınması, saklanması ve iletilmesi ulusumuzun güvenliğini tehlikeye atıyor” dedi. “Gizli materyallere erişim izni verilen bireylerin, Amerika Birleşik Devletleri’nin, aktif hizmet üyelerimizin, vatandaşlarının ve müttefiklerinin güvenliği için bilgileri koruma konusunda temel bir görevi vardır. Hassas ulusal güvenlik bilgilerinin emanet edildiği kişilerin yasalara uymasını sağlamaya kararlıyız.”

Teixeira’nın çevrimiçi oyun oynayan kişiler arasında popüler olan bir sosyal medya sitesi olan Discord’a göndermekle suçlandığı belgeler arasında, biri “gizli” olarak sınıflandırılmış ve beşi “çok gizli” veya Hassas Bölmeli Bilgi tanımlamalarına sahip. Belgelerin en az üçü Ukrayna ile ilgili.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir