Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Hamilelikte Gereken Ek Kalori Miktarı Açıklandı

Hamilelikte Gereken Ek Kalori Miktarı Açıklandı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Dr. Dustin Marshall’ın Araştırması

Science dergisinde yayınlanan çalışmanın yazarlarından Dr. Dustin Marshall, hamilelik boyunca bir bebeğin yaratılması ve taşınması için 49.753 kaloriye ihtiyaç olduğunu belirtti. Dr. Marshall ve araştırma ekibi, çeşitli türlerin enerji maliyetlerini incelemek için binlerce bilimsel makaleden elde edilen verileri kullanarak meta-analiz yaptı.

Dr. Samuel Ginther ve Ek Enerji İhtiyacı

Monash Üniversitesi’nde evrimsel biyoloji profesörü olan Dr. Samuel Ginther, hamile bir kadının ihtiyaç duyduğu ek enerjinin büyük kısmının fetüsün gelişimine harcandığını vurguladı. Dr. Marshall ise ekstra kalori ihtiyacının hamilelik süresince eşit olmadığını, zaman geçtikçe arttığını açıkladı.

Uzman Diyetisyen Natalie Mokari’nin Tavsiyeleri

Kuzey Carolina’dan diyetisyen Natalie Mokari, hamilelik sürecinde ikinci üç aylık dönemde günlük 350, üçüncü üç aylık dönemde ise günlük 450 ekstra kaloriye ihtiyaç olduğunu belirtti. Mokari, sağlıklı yağların önemine değinerek, somon, zeytinyağı, avokado yağı, fıstık ezmesi ve badem ezmesi gibi yağların tüketilmesini önerdi.

Dr. Eve Feinberg’in Değerlendirmesi

Northwestern Üniversitesi’nden Dr. Eve Feinberg, araştırmanın hamilelik sürecindeki beslenme ihtiyaçlarını anlamada önemli bir rol oynayabileceğini belirterek, çalışmanın çığır açıcı olduğunu ifade etti. Feinberg, hamile kadınların bu süreçte ne kadar yorgun düştüğünü ve hayatlarını nasıl etkilediğini anlatarak çalışmanın değerini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir