Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Hamas, İsrail’in Refah Kentindeki Saldırıları Kınadı

Hamas, İsrail’in Refah Kentindeki Saldırıları Kınadı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Hamas, İsrail’in Skandal Saldırılarına Karşı Uluslararası Müdahale Çağrısı Yaptı

Hamas, İsrail’in Refah kentinde gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda çok sayıda masum kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Hamas, Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) meydan okuyan İsrail’in uluslararası hukuka aykırı davranışlarına dikkat çekti.

Hamas, Uluslararası Toplumun Adil Bir Karar Almasını İstedi

Hamas’ın açıklamasında, Uluslararası toplumun, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve Uluslararası Adalet Divanı’nın acil bir şekilde harekete geçerek, İsrail’in uluslararası hukuku ihlal eden eylemlerine son vermek için net ve kesin bir karar alması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, kadın, çocuk ve yaşlıların korunması çağrısında bulunuldu.

İsrail’in Son Saldırılarına İlişkin Vahşi Cinayetler İfadesi Kullanıldı

Açıklamada devam eden “vahşi cinayetleri” nedeniyle Siyonist liderlerin ve savaş suçlularının hesap vermesi gerektiği belirtildi. İsrail’in, Uluslararası Adalet Divanı’nın aldığı tedbir kararına rağmen Refah’ta yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını bombaladığı ve çok sayıda masum insanın hayatını kaybettiği hatırlatıldı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328’i çocuk, 10 bin 171’i kadın olmak üzere 36 bin 96 Filistinlinin öldüğü, 81 bin 136 kişinin yaralandığı bilgisi de paylaşıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir