Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Glutensiz Değirmen İle Sağlıklı ve Katkısız Karabuğday Ürünleri

Glutensiz Değirmen İle Sağlıklı ve Katkısız Karabuğday Ürünleri

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Glutensiz Değirmen olarak, sağlıklı, katkısız ve fonksiyonel beslenme anlayışını benimseyen bireyler ve işletmelere hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana, bizimle aynı amacı paylaşan işletmelere hammadde tedariği sağlıyoruz. Bu kapsamda, özellikle karabuğday gibi besleyici değeri yüksek tahılları özenle işleyerek glutensiz unlar üretiyoruz. Glutensiz karabuğday unu, sindirimi kolaylaştırır, kan şekerini düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Glutensiz Değirmen olarak, çiftçilerden aldığımız karabuğday tanelerini öncelikle kabuk soyma makinesinde kabuklarından ayırıyoruz. Daha sonra elde edilen çiğ karabuğday tanelerini kırık ayrıştırma, eleme, kalibre gibi metotlardan geçirerek, un elde edilecek olan tanelere ayırıyoruz. Bu taneleri taş değirmende öğüttükten sonra kontrol eleğinde geçiriyoruz. Tüm bu süreçler, glutensiz un üretiminde çapraz bulaşma ihtimalini önlemek amacıyla sadece glutensiz ürünlerin üretildiği değirmenlerde gerçekleştiriliyor. Bu titizlikle yürütülen süreçler, ürünlerimizin her zaman güvenle tüketilmesini sağlıyor.

Karabuğdayın Faydaları

Karabuğday, yüksek lif içeriği sayesinde sindirimi destekler ve uzun süre tokluk hissi sağlar. Ayrıca, içerdiği magnezyum, demir ve çinko gibi mineraller ile vücudun ihtiyaç duyduğu birçok besin öğesini karşılar. Karabuğdayın glisemik indeksi düşük olduğundan, kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Bu nedenle, glutensiz karabuğday unu kullanılarak hazırlanan gıdalar, sağlıklı beslenmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir