Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İsrail’in Hedef Aldığı Okullar ve Sivil Katliamlar

Gazze’de İsrail’in Hedef Aldığı Okullar ve Sivil Katliamlar

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Nusayrat Bölgesindeki El-Cauni Okulu Bombalandı

Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin orta kesiminde yer alan Nusayrat bölgesinde bulunan El-Cauni Okulu’nu hedef alarak bir katliam gerçekleştirdi. Saldırı sonucunda 16 sivil hayatını kaybetti, 50’den fazla kişi ise yaralandı.

Cauni Okulu Daha Önce de Hedef Alınmıştı

Filistin resmi haber ajansı WAFA’da yer alan habere göre, Gazze’nin orta kesiminde bulunan Cauni Okulu, 7 Ekim 2023’ten beri 3 kez hedef alınmıştı. Sivillerin sığındığı okulun İsrail ordusu tarafından hedef alınmasının ardından yaşanan bu son saldırıda büyük bir trajedi yaşandı.

Gazze’deki Diğer Saldırılar ve Kayıplar

WAFA’da yer alan habere göre, İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesinde sivilleri hedef aldı. Bu saldırıda bir kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi yaralandı. Ayrıca, Gazze kentinde El-Abrar Camii’nin çevresine düzenlenen saldırıda da bir Filistinlinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ölü Sayısı Hızla Artıyor

Son saldırılarla birlikte, 7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda en az 38 bin 98 Filistinli hayatını kaybetti. Bu ölümlerin arasında 15 bin 694 çocuk ve 10 bin 279 kadın bulunuyor. Ayrıca, 87 bin 705 kişi de yaralandı. Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu belirtilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları da saldırıların hedefi haline gelmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir