Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İnsanlık Dramı: Çocuklar ve Kadınlar Dahil Binlerce Filistinli Öldü ve Yaralandı

Gazze’de İnsanlık Dramı: Çocuklar ve Kadınlar Dahil Binlerce Filistinli Öldü ve Yaralandı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Gazze’de El-Ehli Baptist Hastanesi Müdürü Fazıl Naim’den Açıklama: 30 Cenaze Hastaneye Getirildi

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, El-Ehli Baptist Hastanesi Müdürü Fazıl Naim’in açıklamalarına yer verdi. Naim, Gazze’nin en zor günlerinden birini yaşadıklarını belirterek, “Hastaneye şu ana kadar 30 cenaze getirildi” dedi.

İsrail’in Saldırıları Sonucu Binlerce Filistinli Öldü ve Yaralandı

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik şiddetli saldırıları devam ediyor. 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlenen saldırılarda en az 37 bin 431 Filistinli öldü, 85 bin 653 kişi yaralandı. Sivil altyapıya yapılan saldırılar sonucu binlerce ölü arasında hala enkaz altında kalanlar bulunmaktadır.

Kemal Advan Hastanesi Müdürü: Salgın Hastalık Riski Artıyor

Kemal Advan Hastanesi Müdürü Hüsam Ebu Safiye, sokaklarda biriken atıkların ve taşan kanalizasyon sularının Gazze ve kuzey kentlerinde salgın riskini artırdığını belirtti. Ebu Safiye, yetersiz beslenme nedeniyle bağışıklık sistemi zayıflayan insanlarda hastalıkların yayılma hızının arttığını vurguladı.

Gazze’deki Hastaneler ve İnsani Yardım Çağrısı

Gazze’deki 36 hastanenin sadece 17’sinin kısmi hizmet verebildiğini belirten yetkililer, tıbbi malzemelerin ve ilaçların eksikliğinden dolayı hastaların yeterli hizmet alamadığını aktardı. Salgın riskinin arttığı bölgede hastalara ulaşım ve temel sağlık hizmetlerinde ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Sağlık Bakanlığı, Gazze’ye insani yardımın sağlanması ve sınır kapılarının açılması için uluslararası topluma seslenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir