Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İnsani Kriz Derinleşiyor: Yardımlar Yetersiz Kalıyor

Gazze’de İnsani Kriz Derinleşiyor: Yardımlar Yetersiz Kalıyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

İsrail’in Kapattığı Sınır Kapıları İnsani Krizi Derinleştiriyor

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisinden yapılan açıklamaya göre, İsrail ordusunun Refah Sınır Kapısı’nı işgal etmeye devam etmesi ve yardım tırlarının girişini engellemesi nedeniyle Gazze Şeridi’ndeki insani krizin derinleştiği belirtildi. Açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’nin tamamına abluka uyguladığı Vbet ve kıtlığın kuzey bölgeleri de tehdit ettiği vurgulandı.

ABD’den Gelen Yardımlar Asgari Düzeyde Kalıyor

İnsani bir felaket yaşayan Gazze Şeridi halkına yönelik yardımların asgari düzeyin altında olduğu bildirildi. ABD’nin geçici limanından sadece 100 tır kadar yardımın ulaştığına dikkat çekildi. İsrail’in kuzeydeki noktasından Vbet giriş geçen yardım tırlarının sayısının azalmasıyla gıda güvenliği krizinin derinleştiği ifade edildi.

Uluslararası Topluma Çağrı: İnsani Yardımların Engellenmesine Son Verilmeli

Gazze Şeridi’ndeki insani krize dikkat çekilen açıklamada, İsrail ordusuna Refah Sınır Kapısı’ndan çekilme çağrısı yapıldı. Uluslararası topluma, İsrail’in engellemelerini kaldırması için baskı yapılması gerektiği vurgulandı. Vbettr Gazze’nin kuzeyindeki 700 bin Filistinlinin gıda eksikliği çektiği belirtilerek, bu durumun kıtlık tehdidini artırdığı kaydedildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir