Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Fotoselli Kapı Nedir?

Fotoselli Kapı Nedir?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

İnsanların varlığını algılayan ve yanıt olarak otomatik olarak açılan fotoselli kapı, seçkin bir cihazdır. Fotoseller, birisinin bir binaya girip çıktığını algılamak gibi güvenlik amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Tesisleri yetkisiz girişten korumak için kapılarda veya kapılarda fotoseller de bulunabilir. Fotoseller ayrıca odada olmaması gereken birinin varlığını tespit etmek için de kullanılır.

Otomatik kapı, birinin odaya girdiğini veya odadan çıktığını algılayan bir kapı türüdür. Kapıya takılan küçük, elektronik bir cihazdır. Birisi kapıyı açtığında, fotosel kapının kilidini etkinleştirerek yanıt verir. Okullarda, işletmelerde ve güvenliğin önemli olduğu diğer yerlerde kullanılabilirler.

Fotoselli Kapı Nedir, Nasıl Çalışır?

Fotoselli kapı, birisinin odaya girdiğini veya odadan çıktığını algılayan bir kapı türüdür. Kapıya takılan küçük, elektronik bir cihazdır. Birisi kapıyı açtığında, fotosel kapının kilidini etkinleştirerek yanıt verir. Fotoseller ayrıca odada olmaması gereken birinin varlığını tespit etmek için de kullanılır. Okullarda, işletmelerde ve güvenliğin önemli olduğu diğer yerlerde kullanılabilirler. Kavialuminyum sitesinden bu ürünlere erişim sağlayabilirsiniz. Fotosellerin kapılar için önemli olmasının nedeni, insanların bir anahtarla uğraşmadan bir odaya girip çıkmasına izin verebilmeleridir. Aynı zamanda bir güvenlik önlemidir, çünkü odada birinin olmaması gerekiyorsa kapının kilidini etkinleştirir.

Fotoseller okullarda, işletmelerde ve güvenliğin önemli olduğu diğer yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Döner kapı, tesislere girişi kontrol etmek için kullanılan bir güvenlik cihazıdır. Kullanıcıların varlığını algılamak için fotoelektrik sensörler kullanır ve buna göre kapıyı otomatik olarak açar veya kapatır. İzinsiz girişleri önlemek için giriş, çıkış ve diğer hassas noktalara fotoselli kapılar kurulur. Kavialuminyum sitesinden hizmet alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir