Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Findeks Notu Nedir?

Findeks Notu Nedir?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

 

 

Bahsedilen bu not kişilerin mevcut olan kredi kartlarına ya da varsa kredi borçlarına ne kadar sadık olduklarını hangi düzeyde ödedikleri gibi durumları belirten notlardan ibaret olmaktadır. Bu notların tam adına ise findeks notu denmektedir. Findeks notları özellikle kredi çekerken birçok kişinin işine yaramaktadır. Kredi verirken bankalar kişilerin findeks notu hesaplarını kontrol edip güncelleyerek o tutarlarda krediler vermektedir. Kişilerin güvenilir olması için muhakkak bu notlara başvuru yapılmaktadır.

 

Buradan kullanıcıların geçmiş döneme ait borç kriterleri ödeme olasılıkları gibi tutarlar görülmektedir. Güven oluşturulan kullanıcılara ya da bulut yüksek olan kişiler rahatlıkla kredi çekip kredi kartı çıkarabilmektedir. Bu konular göz önünde bulundurulduğu zaman fazlasıyla avantaj sağlamaktadır. Bu notlar oluşurken birçok ayrıntıya bakılmaktadır. Bu ayrıntılar bulunan Kredi olarak boş durumları, kredinin ödeme düzenleri, kredi çekme yoğunluğu, Yeni alınmış kredi ve son olarak diğer ayrıntılar ile oluşmaktadır.

 

Eğer kişinin bu findeks notu 1700 ile 1900 arasında ise iyi dereceli grup olarak nitelendirilmektedir. Ancak bu not skalası 0 ile 699 arası ise riskli grup olarak değerlendirmektedir. Kişiler isterse bu notları kendileri de öğrenebilmektedir. Yapması gerekenler mobil şubeden TC kimlik numaraları ya da vergi numaraları ile ilgili onay alarak SMS yardımı ile bilgi alabilmektedir. Böylece hangi tutarda kredilerin çekilebileceğini işlemlerini gerçekleştireceğini de rahat bir şekilde öğrenmektedir. Her Kredi miktarının belli bir miktarda not durumu mevcut olmaktadır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir