Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Bakanlığı’ndan İsrail’in Filistinlilere Yönelik İşkenceleri Açıklaması

Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Bakanlığı’ndan İsrail’in Filistinlilere Yönelik İşkenceleri Açıklaması

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

İsrail’in Filistinlilere Yönelik İşkenceleri

Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Bakanlığı, İsrail’in alıkoyduğu Filistinlilere ilişkin çarpıcı bir açıklama yaptı. Açıklamada, İsrail hapishanelerindeki Gazzelilere işkence yapıldığı ve 36 kişinin bu işkenceler sonucunda hayatını kaybettiği belirtildi.

İşkence Yöntemleri

Açıklamada, alıkonulan Filistinlilere karşı uygulanan işkence yöntemlerine dikkat çekildi. Bu yöntemler arasında; ellerin ve ayakların bağlanması, gözlerin uzun süre bağlı tutulması, elektrikle idam, sistematik aç bırakma, zincirlerle asma, vücuda delici aletlerin kullanılması gibi insanlık dışı uygulamalar sıralandı.

Uluslararası İhlaller ve Çağrı

Bakanlık, uluslararası insan hakları kuruluşlarına çağrıda bulunarak, İsrail hapishanelerinde ve gözaltı merkezlerinde yapılan ağır ihlallerin ve suçların tespit edilmesi ve ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonucunda binlerce Filistinlinin yaşamını yitirdiği ve sivil altyapının hedef alındığı bilgileri paylaşıldı.

Sonuç


Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Bakanlığı’nın açıklaması, İsrail’in Filistinlilere yönelik işkencelerini ve insanlık dışı muamelelerini bir kez daha gündeme taşıdı. Uluslararası toplumun bu duruma duyarsız kalmaması ve bu ihlallerin son bulması için adımlar atması gerektiği vurgulandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir