Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emine Erdoğan, Türk ve Özbek Halklarının Kardeşlik Bağlarını Güçlendiren Ziyaretten Memnuniyet Duydu

Emine Erdoğan, Türk ve Özbek Halklarının Kardeşlik Bağlarını Güçlendiren Ziyaretten Memnuniyet Duydu

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Emine Erdoğan ve Ziroat Mirziyoyeva’nın Buluşması

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev’in eşi Ziroat Mirziyoyeva ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Ziyaret kapsamında gerçekleştirilen etkileyici buluşmanın, Türk ve Özbek halkları arasındaki kardeşlik bağlarını daha da güçlendirdiğini belirten Erdoğan, ortak kültürel mirasın zenginleştirilmesine vesile olduğuna inandığını ifade etti.

Emine Erdoğan’ın sosyal medya paylaşımında, “Türk ve Özbek halkları arasındaki kardeşlik bağlarını daha da güçlendiren bu anlamlı buluşmanın, ortak kültürel mirasımızı daha da zenginleştirmemize vesile olduğuna inanıyorum. Dostluğumuz baki olsun.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca paylaşımda, Emine Erdoğan ile Ziroat Mirziyoyeva’nın Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ni ziyaretiyle ilgili bir video da paylaşıldı.

Ziyaretin Türk-Özbek ilişkilerine olumlu bir katkı sağlaması ve karşılıklı dostluğun daha da pekişmesine vesile olması beklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir