Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Dünya Sağlık Örgütü Yetkilisi Gazetecilere Gazze’deki Son Durumu Açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü Yetkilisi Gazetecilere Gazze’deki Son Durumu Açıkladı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Ramadan, Gazze’deki İnsani Krize Dikkat Çekti

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilisi Ramadan, Cenevre’de gazetecilerle bir araya gelerek Gazze’deki son durumu değerlendirdi. Ramadan, Gazze’deki durumun felaket düzeyinde olduğunu vurgulayarak, insanların saldırılar nedeniyle birden fazla kez yerinden edildiğini belirtti.

Gazze’de Temiz Su ve Elektrik Sorunu

Ramadan, Gazze’de elektrik ve temiz suya erişimin olmadığını söyleyerek, insanların günlük ihtiyaçlarını karşılamak için deniz suyu kullandığını ifade etti. Gazze Şeridi’ndeki sağlık hizmetlerine ait yapıların yüzde 80’den fazlasının yok edildiğini belirten Ramadan, 500’den fazla sağlık personelinin İsrail tarafından hapse atıldığını dile getirdi.

Uluslararası Toplumdan Beklenti

Ramadan, Gazze’deki Refah Sınır Kapısı’nın kapalı olduğunu ve bölgedeki gıda ve tıbbi malzeme stoklarının hızla tükenmekte olduğunu aktardı. Kapının yeniden açılması için uluslararası toplumun, özellikle de ABD’nin İsrail’e baskı yapmasını beklediklerini belirten Ramadan, İsrail’in asıl hedefinin “Filistinlileri Gazze’den çıkarmak” olduğunu ifade etti.

Refah Sınır Kapısı’nın yeniden açılması için uluslararası toplumdan beklenti olduğunu söyleyen Ramadan, İsrail’in bu konudaki tavrının belirsiz olduğunu ve baskı yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir