Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. DeSantis kampanyası, kampanyanın ilk altı haftasında 20 milyon dolar topladı

DeSantis kampanyası, kampanyanın ilk altı haftasında 20 milyon dolar topladı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Kampanya yöneticisi Generra Peck bir haber bülteninde, “Pek çok Amerikalının bu ülkeyi yeniden rayına oturtmak için yaptığı yatırım için minnettarız” dedi. “Onu kurtarma mücadelesi uzun ve zorlu olacak, ancak valinin mesajını paylaşmak ve onu destekleyen milyonlarca insanı harekete geçirmek için bir operasyon kurduk. Kazanmaya hazırız.”

DeSantis’e bağlı bir süper PAC olan Never Back Down da Perşembe günü yaptığı duyuruda, Mart ayının başındaki lansmanından bu yana DeSantis’in adaylığının arkasındaki kaynaklara katkıda bulunarak 130 milyon dolar topladığını duyurdu. Bu rakam, Haziran ayında DeSantis’e bağlı bir Florida siyasi komitesinden Never Back Down PAC’a aktarılan 82.5 milyon doları içeriyor.

Duyurular, Çarşamba günü Trump kampanyasından ve onun liderlik siyasi eylem komitesi Save America’dan, eski başkana yönelik eyalet ve federal suçlamalara rağmen 2023’ün ikinci çeyreğinde birlikte 35 milyon dolar topladıkları raporlarını takip ediyor. İkinci çeyrek rakamları, Trump kampanyasının ve Save America’nın 2023’ün ilk çeyreğinde elde ettiği rakamların iki katından fazlaydı.

Şu anda GOP seçmenlerinin ulusal anketlerinde ikinci sırada yer alan DeSantis, son haftalarda kamuoyundaki tavrıyla ilgili endişeler ve kilit birincil eyaletlerdeki yerel gruplarla yaşadığı hıçkırıklar arasında geride kaldı. Ancak DeSantis’in müttefikleri ve yetkilileri, kampanyanın birincil tartışmalar ve ilk yarışmalar öncesinde doğru yönde ilerlediğine ve GOP alanında eski başkana en net alternatif olmaya devam ettiğine dair güvenlerini dile getirdiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir