Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. CNN’nin Atlanta Stüdyosunda Gerçekleşecek Başkanlık Tartışması Detayları

CNN’nin Atlanta Stüdyosunda Gerçekleşecek Başkanlık Tartışması Detayları

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Seçim Tartışması Formatı ve Detayları

CNN’nin Atlanta’daki stüdyosunda gerçekleşecek başkanlık tartışması, CNN sunucuları Jake Tapper ve Dana Bash’in moderatörlüğünde yapılacak. Tartışma doğu yakası saati ile 21.00’de başlayacak ve 90 dakika sürecek.

Tartışma Süreci ve Kural Değişiklikleri

Tartışma boyunca, Biden tarafının talebi üzerine, Trump’ın araya girmesini engellemek için yalnızca söz alan konuşmacının mikrofonu açık tutulacak. Adaylar kürsüde ayakta durarak tartışacak, yanlarına önceden yazılmış not almak için izin verilmeyecek. Sadece bir kalem, bir deste kağıt ve bir şişe su sağlanacak.

Tartışma Konuları

Oturumda Biden ve Trump’ın ekonomi, göçmen sorunu, Ukrayna, Gazze gibi dış politika konuları, yaşları, sağlık durumları ve hukuki konuları gündeme getirmeleri bekleniyor.

Katılımcıların İlgi Durumu

Associated Press-NORC Halkla İlişkiler Araştırma Merkezi ile PBS News’in anketlerine göre, ABD’li yetişkinlerin yüzde 61’inin canlı olarak seçim tartışmasını izlemesi bekleniyor. Trump ve Biden’ın ikinci ve son tartışması 10 Eylül’de gerçekleşecek.

Geçmiş ve Gelecek Tartışmalar

Biden ve Trump arasında daha önce planlanan ancak format ve program konularında anlaşmazlık yaşanan bazı tartışmalar iptal edildi. CNN ve ABC, seçim tartışmasına katılım için belirli destek oranları şart koştuğundan, bağımsız aday Robert F. Kennedy Jr. katılamayacak. Biden ve Trump en son 2020 Başkanlık Seçimi için 22 Ekim 2020’de yüz yüze canlı yayında tartışmışlardı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir