Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Chris Christie, Cumhuriyetçi sadakat taahhüdüne şüpheyle bakıyor

Chris Christie, Cumhuriyetçi sadakat taahhüdüne şüpheyle bakıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Başka bir 2024 GOP adayı olan eski Arkansas Valisi Asa Hutchinson, kısa süre önce sadakat taahhüdü kavramına meydan okudu ve hüküm giymiş bir suçlu olsaydı yeniden başkan olmayı uman eski Başkan Donald Trump’ı desteklemeyeceğini söyledi. Pazar günü ABC’nin “Bu Hafta” programında “Hukukun üstünlüğü olan partinin ilkelerini desteklemeye odaklanmalıyız” dedi.

Ancak RNC, bu senaryo için bir oylama fikrini reddetti.

Christie ayrıca sunucu Jake Tapper’a, 2018, 2020 ve 2022’deki GOP seçim performansları nedeniyle defalarca “kaybeden” olarak adlandırdığı Trump dönemine kadar partinin taahhüt istemesine gerek olmadığını söyledi.

“Bence taahhüt işe yaramaz bir fikir, Jake. Ve bu arada, hayatım boyunca hiçbir zaman Cumhuriyetçi birincil adayların yemin etmesi gerekmedi. Biliyorsun, biz Cumhuriyetçiydik,” dedi Christie. “Ve fikir şu ki, kazansanız da kaybetseniz de Cumhuriyetçiyi destekleyeceksiniz. Birinden bir şey imzalamasını istemek zorunda değildin.”

Trump’a karşı başka bir saldırı hattı izleyen Christie, Jim Mattis, Mark Milley ve Rex Tillerson’dan bahsederek, eski başkanın yönetimindeki kilit pozisyonlar için insanları seçtiğinde onları övmek ve ardından ekibinden ayrıldıklarında onları patlatmak konusunda uzun bir geçmişe sahip olduğunu söyledi. , diğerleri arasında. Barr, Trump’ın 37 maddelik iddianamesini savunduktan sonra, Trump kısa süre önce eski Başsavcı Bill Barr’a ateş açtı.

Christie, Trump için “Birisi onunla aynı fikirde olmadığında huysuz bir çocuk oluyor” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir