Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel’den Gündeme Dair Açıklamalar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel’den Gündeme Dair Açıklamalar

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı ve Muharrem Ayı Dileği

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, parti genel merkezinde devam eden MYK toplantısında açıklamalarda bulundu. Yücel, Muharrem ayının tüm insanlığa huzur getirmesini dilerken, A Milli Futbol Takımını Avrupa Futbol Şampiyonası’nda çeyrek finale taşıyan oyuncuları tebrik etti.

TÜİK’e Tepki: Enflasyon ve Asgari Ücret Talebi

Yücel, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarını inandırıcı bulmadığını belirterek, 6 ayda memurun, emeklinin ve asgari ücretlinin aldığı maaşın enflasyon karşısında eridiğini ifade etti. Türkiye’de asgari ücretin Avrupa’da en düşük olduğunu vurgulayan Yücel, asgari ücretin en az 25 bin liraya yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Emekli Halk Kart ve Emeklilere Yönelik Müjdeler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in emekli vatandaşlara “Emekli Halk Kart” müjdesi verdiğini aktaran Yücel, emeklilere yönelik desteklerin artırılacağını ve hak ettikleri yaşam standartlarının sağlanacağını belirtti.

Eğitim ve Hukuk Konularındaki Açıklamalar

Yücel, Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş’ın eğitimdeki sorunlara dikkat çekmek için bir basın toplantısı düzenleyeceğini ve önemli yasal düzenlemeler için çalışacaklarını açıkladı. Ayrıca Sinan Ateş davasını da yakından takip ettiklerini ve hukukun üstünlüğü konusunda endişelerinin olduğunu ifade etti.

Özel’in Şam Ziyareti ve Sığınmacılar Konusundaki Duruş

Yücel, CHP olarak sığınmacılar konusunda destek olmaya hazır olduklarını belirterek, Genel Başkan Özgür Özel’in temmuz ayında Şam’a bir ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu. Türkiye’nin sığınmacı sorununun çözümü için tüm kesimlerin işbirliği yapması gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir