Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: TOKİ Son 22 Yılda 1 Milyon 365 Bin 610 Sosyal Konut Üretti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: TOKİ Son 22 Yılda 1 Milyon 365 Bin 610 Sosyal Konut Üretti

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Bakan Özhaseki’nin Açıklamalarından Başlıklar

Sosyal Konut Üretimi: Bakan Özhaseki, son 22 yılda TOKİ eliyle 1 milyon 365 bin 610 sosyal konut ürettiklerini açıkladı.

Güvenilir Konutlar: Özhaseki, 6 Şubat depremlerinde TOKİ konutlarının yıkılmadığını belirterek, TOKİ’nin konutlarda güvenin adresi haline geldiğini vurguladı.

Çeşitli Konut Projeleri: Bakan, sosyal konutların yanı sıra afet konutu, köy evi ve kentsel dönüşüm projeleriyle de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Şantiye ve İşçi Sayısı: TOKİ’nin 874 şantiyede 90 bin kişilik işçi ordusu ile çalıştığını ifade eden Özhaseki, güvenli konutlar üretmeye devam ettiklerini söyledi.

Toplum Hedefi: Bakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde, TOKİ’nin sadece konutlar inşa etmediğini, aynı zamanda insanlara huzurlu bir yaşam alanı sunmayı amaçladığını vurguladı.

Özhaseki’nin Vurguları

Mahalle Kültürü: Bakan, modern şehir yaşamında mahalle kültürünü koruyarak, konutların şehir dokusuna uygun inşa edildiğini belirtti.

Devam Eden Projeler: Özhaseki, 81 ilde sosyal konut üretiminin devam ettiğini ve ülkenin dört bir yanında TOKİ ile konutların aile yuvasına dönüştüğünü ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir