Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Capri Adası’nda İçme Suyu Arızası: Turist Girişleri Durduruldu

Capri Adası’nda İçme Suyu Arızası: Turist Girişleri Durduruldu

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Capri Adası’nda Su Şebekesi Arızası

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Napoli Körfezi’nde bulunan Capri Adası’nda içme suyu şebekesinde meydana gelen arıza nedeniyle acil bir durum yaşandı.

Turist Girişleri Durduruldu

Capri Adası Belediye Başkanı Paolo Falco, su arızası sebebiyle turist girişlerini durdurma kararı aldı. Sadece adada ikamet edenlerin girişine izin verilirken, yeni gelen turistlerin ana karaya dönmeleri istendi.

Önlemler Alınıyor

Falco, adada yaşanan su krizi nedeniyle temel hizmetlerin garanti altına alınmasının zorlaştığını belirterek, kriz masasının devreye sokulduğunu ve gerekli kısıtlayıcı önlemlerin alındığını açıkladı.

Gori Şirketi Arızayı Gideriyor

Su sağlayan şebekeden sorumlu Gori şirketi, arızanın giderilmesi ve su temininin yeniden sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Su kesintisi yaşayanların çoğunun ise depolarındaki suyu kullanabildiği bildirildi.

Capri Adası Hakkında

İtalya’nın turistik destinasyonlarından biri olan 10,4 kilometrekarelik Capri Adası, yaz sezonunda binlerce turisti ağırlamaktadır. Ayrıca yat turizmi açısından da ülkenin popüler destinasyonları arasında yer almaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir