Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Biyouyumluluk Testleri Nelerdir?

Biyouyumluluk Testleri Nelerdir?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Biyouyumluluk testleri herhangi bir malzemenin vücuda nasıl bir cevap vereceğiyle alakalı olup yapılan testtir. Biyomalzemeler, tıbbi açıdan belirli başlı faktörlere bağlı olarak kullanılabilen ürünlerdir. Her ürün için her canlıda önce bir test ile uygunluğunun belirlenmesi sağlanır. Biyouyumluluk testlerinde daha çok malzemelerin mekanik olması davranışın kimyasal ve fiziksel etkenler ile birlikte etkileri belirlenir.

Mikrobiyolojik testler ile bu yöntemin uygulanmasında pek çok amaç bulunur. İlk etapta zarar durumunu öğrenmek ve çeşitli biçimlerde önlemlerin alınması içinde uygulanan bir tespit olarak da düşünülür. İnsan vücudu üzerindeki canlı dokulara destek sağlayan Biyomalzemeler bilineceği gibi gelişigüzel herhangi bir yöntem uygulanamaz. Bu konu hakkında Laboratuvar Techcert sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Biyomekanik Testlerin Önemi Nedir?

Müşteriler ve firma adına özellikle implantların ve protez cihazların biyomekanik testlerinden geçmesi oldukça önemli bir durumdur. Aynı zamanda sizlere sunulan biyomekanik testlerin akredite olma durumu hem medikal cihazlara güven sağlarken hem de firma adına çok güven verici bir durum olur.

Biyomekanik testlerin akredite raporlu olmasındaki asıl amaç bu medikal cihazın uluslararası geçerliliğe ve güvene sahip olmasıdır. Bu nedenden dolayı medikal cihazınız ile beraber dış pazara açılmak istiyorsanız öncelikli olarak mutlaka biyomekanik testleri yaptırmanız gerekir. Bu konuda firma ile iletişime geçip uzman kadro ve son teknolojik cihazlar ile beraber biyomekanik testleri yaptırabilirsiniz. Bu tür hizmet için Laboratuvar Techcert sitesinden bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir