Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB) Yorumları

Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB) Yorumları

admin admin - - 3 dk okuma süresi
0

 

 

 

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB) hakkında popüler bir analistin yaptığı uyarıları kaleme aldı.

 

Bitcoin (BTC)

 

Bitcoin hakkında yorumlarda bulunan kripto para analisti Nicholas Merten, en büyük kripto paranın önündeki direnç seviyesinin üzerine çıkmaması halinde kripto kralında bir ralli yaşanması ihtimalinin düşük olduğu ve ayı piyasasının beklenenden daha uzun sürmesini beklediğini belirterek yatırımcıları uyardı.

 

Merten konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Eğer 32.000 dolar ile 36.000 dolar aralığının üzerine çıkılmaz, burası kısa süre içinde aşılmayacak olursa güçlü direnç olarak hareket etmeye devam edecek. Fiyat bu seviyelerden de geçen yükselen kanalın destek bandının altına inmeye devam ettikçe ve potansiyel olarak 28.000, 27.000 dolara kadar düşüş olacaktır. Size karşı dürüst olmam gerekirse, fiyat 32.000 ile 36.000 dolar aralığını geçememesi piyasanın muhtemelen birçok insanın düşündüğünden çok daha uzun sürecek bir ayı piyasasından geçtiğinin sinyali olacak.” sözlerini kullandı.

 

Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB)

 

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı kripto para haber sitelerinde de belirtildiği gibi XRP hakkında Merten, mahkemenin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı davada Blockchain şirketinin lehine verdiği kararın ardından XRP’nin yüzde 90’nın üzerinde değer kazanmasının ardından düşüşün eşiğinde olabileceği konusunda uyararak “İyimser bir fiyat hareketi yapmıyor. Günlük zaman dilimi grafiği kırmızı bir dönüşe çok yakın. Devasa yükseliş hareketinin ardından görmek istediğimiz şey bu değil. Bu daha çok ‘abartıyı al, haberi sat’ demek, değil mi? Bu durumda, esasen hype zaten fıyatlandı ve artık haberi satma zamanı.” sözlerini kullandı.

 

Buna ek olarak Merten BNB’de de düşüş beklediğini dile getirdi. Merten, kritik bir destek seviyesinin altına düşmesi halinde BNB‘nin sert bir düzeltmeden geçebileceğini söyledi. Analist Binance‘in hizmet token’inin mevcut seviyelerden en son 2021’in ilk çeyreğinde kaydedilen seviyeye doğru yüzde 85’e varan oranda düşebileceği konusunda uyardı.

NOT: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

İlgili Yazılar