Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre’den Başkan Biden’a Destek Açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre’den Başkan Biden’a Destek Açıklaması

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Karine Jean-Pierre, Başkan Biden’ın Sağlık Durumu ve Canlı Yayın Tartışması Hakkında Konuştu

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Biden’ın münazara günü soğuk algınlığı geçirdiğini ve sesinin kısık olduğunu, ayrıca seyahatler nedeniyle jet-lagin etkisi altında olduğunu belirtti. Jean-Pierre, Başkan’ın canlı yayın tartışmasıyla ilgili “İyi bir gece geçirmedi.” değerlendirmesini yaptı.

Biden’ın Başkanlık Yarışından Çekilip Çekilmeyeceği Sorularına Net Yanıt

Muhabirlerin, Biden’in canlı yayın tartışmasından neredeyse 2 hafta önce İtalya’dan döndüğünü ve hala jet-lag olduğunu sorması üzerine Jean-Pierre, Biden’ın çok yoğun bir temposu olduğunu vurgulayarak, seyahatlerin ve yoğunluğun insanlar üzerinde etkili olabileceğini söyledi. Jean-Pierre, Biden’ın yaş fark etmeksizin bu etkileri görebileceğini belirtti.

İlk Canlı Yayın Tartışması Eleştirilere Yol Açmıştı

ABD’de, 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat Partili Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump, 27 Haziran’da CNN’deki ilk canlı yayın tartışmasında karşı karşıya gelmişlerdi. Biden’ın yaş konusundaki performansı eleştirilere maruz kalmış ve bazı kesimlerden yarıştan çekilmesi çağrıları gelmişti. Ancak Biden, sağlık durumunun eskisi gibi olmadığını kabul etse de yarıştan çekilmeyeceğini açıklamıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir