Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. “Batı’nın bununla hiçbir ilgisi yok”: Biden, Rusya krizini ele alıyor

“Batı’nın bununla hiçbir ilgisi yok”: Biden, Rusya krizini ele alıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

İsyan Pazar günü sona erdi. Belirsiz kalan nedenlerden dolayı Prigozhin ilerlemesini durdurdu ve kendisine yöneltilen vatana ihanet suçlamalarını düşürecek ve Rusya’dan Belarus’a gitmesini gerektirecek bir anlaşma yaptı. Pazar günü, Wagner birlikleri Rusya’nın güneyindeki Voronezh bölgesinden çekildi.

Prigozhin sessizliğini Pazartesi günü bozdu. Telegram kanalında yayınladığı sesli açıklamada, “Çok fazla kanın akacağı netleşince durduk” dedi. “Yapabileceklerimizin gösterilmesi yeterliydi. Geri dönme kararımız iki faktör tarafından yönlendirildi. Birincisi, Rus kanının akmasını istemediğimiz. İkinci faktör, ülke hükümetini devirmek için değil, protestomuzu göstermek için gitmemizdi.”

Krizdeki bariz durgunluğa rağmen Biden, ABD’nin Rusya’daki durumu yakından izlemeye devam edeceğini söyledi. Biden Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Bu hafta sonu yaşanan olayların sonuçlarını değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi. Biden, ABD ve müttefiklerinin de birleşik bir cephe sunacağını sözlerine ekledi.

“Bundan sonra ne olursa olsun, müttefiklerimizin ve ortaklarımızın durumu nasıl okuduğumuz ve buna nasıl tepki verdiğimiz konusunda yakın bir şekilde aynı çizgide olduğundan emin olmaya devam edeceğim. Tamamen koordineli kalmamız önemli,” dedi Biden Pazartesi günü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir